Mylėti save: pavasariniai grožio ritualai namuose

 

Nuo seno pavasaris yra talkos, tvarkymosi periodas. Tokiu metu norisi puoselėti ne tik namus ar aplinką, bet ir skirti dėmesio sau. Tad vieni pradeda aktyviau sportuoti, kiti imasi naujų veiklų, dar kiti – pasirūpina savo vidiniu ir išoriniu grožiu. Šia proga paruošėme Jums kelis grožio ritualų receptus, kuriuos galėsite atlikti namuose. Procedūros ne tik gali padėti susigrąžinti sveikos odos išvaizdą ar plaukų spindesį, bet ir didinti pasitikėjimą savimi. Juk kiekviena grožio puoselėjimo akimirka yra meilės sau apraiška, skatinanti labiau šypsotis ir mylėti save, tiesa? Pradedam!

MATCHA arbatos veido kaukė – sudrėkintai, lygiai ir švelniai odai

Lauke – speigas, namuose – sausas oras. Tai pagrindiniai praėjusį sezoną sutikti odos priešai, su kuriais kovą pradėti reikia pirmiausiai. Kad atstatytumėte odos balansą ir atsikratytumėte papilkėjusių zonų, pasinaudokite arbatos teikiama nauda. Matcha arbata gali būti visapusiškai naudinga: ji padeda kovoti su ankstyvu senėjimu, mažina uždegiminius procesus, paraudimą ir dirginimą, drėkina odą, padeda kovoti su spuogais ir stiprina kapiliarų sieneles.

Norėdami pasidaryti kaukę, sumaišykite 1,5 arbatinio šaukštelio vandens, 1 valgomąjį šaukštą matcha arbatos (tik nepainiokite su mate arbata), 1,5 šaukštelio medaus ir 1 šaukštą alyvuogių aliejaus. Paskirstykite kaukę ant veido ir palaikykite 10 minučių. Nuplaukite kaukę ir užbaikite procedūrą patepdami odą veido kremu. Siekiant ilgalaikių rezultatų, kartokite šį grožio ritualą 1–2 kartus per savaitę.

Raminamoji kaukė į raudonį linkusiai veido odai
Veido odos raudonumas išryškėja esant lauko ir patalpų temperatūrų skirtumams, išaušėjusiam orui ar stipriau pūstelėjus šaltam vėjui. Jautriai ir į raudonumą linkusiai odai tinka tik švelnios drėkinamosios hipoalerginės kaukės be dirgiklių (parabenų, alkoholio, kvapniųjų medžiagų ir pan.), nes tai gali išprovokuoti dar didesnį paraudimą. Todėl norint pamaitinti jautrią odą, praverčia naminės kaukės.

Pasigaminti tokiai kaukei sumaišykite 1,5 arbatinio šaukštelio avižų dribsnių, 2 šaukštelius natūralaus nesaldinto jogurto, 1 šaukštelį obuolių sidro acto ir 1 šaukštelį medaus. Išmaišius įdėkite 3 šaukštelius stiprios užplikytos (jau atvėsusios) žaliosios arbatos. Reguliariai maišykite keletą minučių. Jei reikia, įpilkite dar arbatos. Kai kaukės konsistencija taps tiršta, gautą masę paskirstykite ant veido ir palikite 10–15 min. Kaukę nuvalykite drėgna servetėle ir nusiplaukite kambario temperatūros vandeniu, tačiau nenaudokite muilo ar prausiklių. Veidą nusausinkite atsargiai – tapšnojant, o ne trinant. Procedūrą užbaikite odos kremo pagal Jūsų odos tipą paskirstymu. Siekiant ilgalaikių rezultatų, kartokite 1–2 kartus per savaitę.

Bananai skanūs ne tik Jums: kaukė plaukams

Grąžinti vėjo ir šalčio nugairintiems plaukams spindesį, švelnumą bei sveiką išvaizdą galima pasitelkiant bananų jėgą! Švieži bananai ypač maistingi. Juose gausu silicio dioksido – mineralinio elemento, padedančio sintetinti kolageną ir padaryti plaukus stipresnius bei storesnius. Be to, bananai turi antimikrobinių savybių, galinčių padėti išgydyti pleiskanojančią ir sausą galvos odą. Natūrali naminė bananų kaukė padės plaukus padaryti švelnesnius, blizgesnius ir nuostabiai kvepiančius.

Kaukei reikės 2 arbatinių šaukštelių medaus ir 2 prinokusių bananų. Sutrinkite bananus dubenėlyje iki kremiškos tekstūros. Įdėkite medų ir gerai išmaišykite. Gautą masę paskirstykite ant plakų per visą ilgį ir uždenkite maudymosi kepuraite. Po 30 min. išplaukite galvą. Siekiant ilgalaikių rezultatų, kartokite 1–2 kartus per savaitę.

Šveitiklis suskirdusioms iš išsausėjusioms rankoms

Žvarbus vėjas, sausas oras bei nuolatinis rankų dezinfekavimas išsekina odą. Kad Jūsų mėgstamas kremas patektų į giliausius sluoksnius ir sudrėkintų odą, būtina pašalinti negyvas odos ląsteles.

Jums reikės pusės stiklinės rudojo cukraus (tinka ir įprastas), pusės stiklinės kokosų aliejaus / sviesto (jeigu neturite, galite pakeisti alyvuogių aliejumi), 1 arbatinio šaukštelio vanilės ekstrakto. Maišykite visus ingredientus kol gausite „smėlingą“ tekstūrą. Jeigu masė per skysta, tirštinkite ją įdėdami daugiau cukraus. Kad būtų paprasčiau maišyti, kokosų aliejų / sviestą galite vos vos pašildyti. Gerai išmaišytą masę paskirstykite ant rankų ir švelniai įtrinkite. Po procedūros viską nuplaukite ir pamaitykite odą kremu.

Manikiūrui – ryškios spalvos

Kadangi Jūsų rankos jau švelnios, laikas manikiūrui! Jeigu nesate to darę patys, galite paieškoti mokomųjų vaizdo įrašų „Youtube“ platformoje (pavyzdžiui, šis). Tačiau prieš atliekant grožio procedūrą, būtina pasirinkti nagų lako spalvą.

Su lyg pavasariu, spalvų norisi įnešti ir į savo stilių, todėl nebijokite ryškių ar pastelinių spalvų. Nagų dailės ekspertai 2021-ųjų sezonui rekomenduoja rožinę spalvą. Manoma, jog ji bus populiarumo viršūnėje, tad įtraukite šio žavaus kolorito ir į savo paletę.

Jeigu labiau artima klasika ir turite kantrybės, papuoškite nagus prancūzišku manikiūru. Norite šiek tiek daugiau žaismingumo? Išmėginkite ryškesnes spalvas – žalią, mėlyną. Jos šį pavasarį taip pat populiarios.

Ilgalaikis grožio puoselėjimas

Vienos procedūros trunka keliasdešimt minučių, o kitos yra ilgalaikės. Dažniausiai tokių „procedūrų“ poveikis pradeda matytis ne iš karto, tačiau jis būna labai veiksmingas. Apie ką mes čia?

Nepakeičiamas grožio palydovas ir puoselėtojas yra vitaminas C. Šis stiprus antioksidantas ne tik sergėja imuninę sistemą, bet ir kovoja su laisvaisiais radikalais, koreguoja bei skaistina odos toną, skatina kolageno gamybą. Vitaminą C galima gauti įvairiais būdais – su maistu (kiviai, raudonosios paprikos, petražolės, apelsinai ir pan.) arba su maisto papildais. Nedaugelis žino, jog vitaminas C nesikaupia organizme, todėl rekomenduojamą dozę būtina suvartoti kiekvieną dieną, tad nepamirškite salotas pagardinti citrinos sultimis. Jeigu nusprendėte racioną papildyti maisto papildais, galite rinktis grynąjį vitaminą C arba papildus, kuriuose šis vitaminas yra viena iš sudėtinių dalių, pavyzdžiui, BioSil“. Tokie papildai ne tik padės drauge su maistu pasiekti reikiamą vitaminų dienos normą, bet visapusiškai puoselės Jūsų grožį.

Dar vienas būdas palepinti kūną šiuo vitaminu – naudoti grožio produktus (kremus, serumus, kaukes ir pan.), kurių sudėtyje yra vitamino C. Tokie produktai skatina kolageno gamybą, kuris yra atsakingas už odos stangrumą. Svarbiausia pasirinkti tinkamiausią Jūsų odai produktą. Riebiai ir į bėrimus linkiai odai galima rinktis priemones su didesniu vitamino C intensyvumu, o jautriai ir sausai odai rekomenduojamos priemonės, kuriose vitaminas C yra tik viena iš sudedamųjų dalių, o ne pagrindinė veiklioji medžiaga.

Jeigu jus kamuoja pigmentinės dėmės ir norite tolygios, skaisčios veido odos, į arsenalą galite pasitelkti ne tik priemones su vitaminu C, bet ir specialiai tam skirtus produktus. Vienas tokių – „Swissforce“, kuris blukina pigmentines dėmes, apsaugo nuo naujų atsiradimo ir sulygina odos toną. Norint neprarasti pasiekto rezultato, naudokite apsauginius kremus su SPF. Jie pasitarnaus ne tik vasarą, bet ir šaltuoju žiemos periodu. Nors tokiu metu saulės matome mačiau, tačiau UV spinduliai vis tiek pasiekia veido odą.

Taip pat nepamirškite vandens. Be kitų skysčių, vandens suvartoti reikia bent po kelis litrus per dieną. Vanduo – seniausias ir natūraliausias jaunystės eliksyras. Jis gerina odos tonusą ir padeda organizmui valytis nuo toksinų, apsunkinančių Jūsų odą.

Kas yra geležis ir kodėl jos kiekis organizme toks svarbus?

Kas yra geležis ir kodėl jos kiekis organizme toks svarbus?

Mieguistumas, chroninis nuovargis, apatija, išblyškusi oda, lūžinėjantys nagai ir slenkantys plaukai – atpažįstate save? Žmogaus organizme svarbią funkciją atlieka geležis, todėl šio mikroelemento trūkumas gali stipriai paveikti gyvenimo kokybę. Pakalbėkime, kas yra geležis i ...

Skaityti daugiau

Straipsniai

SMART WAY padės puoselėti Lietuvos moterų krepšinį

SMART WAY padės puoselėti Lietuvos moterų krepšinį

„Matydami, kiek daug laiko, ambicijų, asmeninio ir komandinio darbo įdeda Lietuvos moterų krepšinio bendruomenė, norime prisidėti prie jos puoselėjimo ir padėti sportininkėms siekti pačių aukščiausių rezultatų“, – sako Arvydas Klovas, UAB „Osteca“ įmonių grupės, valdančios inovatyvių maisto papildų pr ...

Skaityti daugiau
Vasaros džiaugsmai ir pavojai

Vasaros džiaugsmai ir pavojai

Pagaliau po ilgo šaltojo periodo galima džiaugtis vasaros malonumais! Saulės vonios, vandens pramogos ir gurmaniški patiekalai tiesiai nuo grilio – klasikinis ir taip pasiilgtas vasaros trio! Tačiau kartais net su didžiausiais džiaugsmais gali ateiti rūpesčiai: apžvelkime, kokie pavojai tyko šiltuo ...

Skaityti daugiau
Stebuklingas žodis – antioksidantai

Stebuklingas žodis – antioksidantai

Antioksidantai dažnai matomi temose apie sveiką gyvenseną, subalansuotą mitybą ar jaunystės išsaugojimą. Tačiau suvokti jų veikimą bei naudą galima tik perpratus laisvųjų radikalų ir oksidacinio streso procesus. Ir nors tai gali skambėti kaip painūs moksliniai terminai, iš tiesų tai kasdieniai org ...

Skaityti daugiau
Vitaminas B12: nauda ir simptomai pritrūkus

Vitaminas B12: nauda ir simptomai pritrūkus

B grupės vitaminai daro svarbų vaidmenį įvairiose žmogaus organizmo srityse. Kiekvienas B grupės atstovas atlieka skirtingą funkciją, todėl organizmą turi pasiekti visas vitaminų B kompleksas. Panagrinėkime, kuo ypatingas žinomiausias B šeimos vitaminas – B12 ir kuo jis skiriasi nuo kitų B grupės n ...

Skaityti daugiau
Ar teisingai laikote vitaminus? Pagrindinės klaidos ir patarimai

Ar teisingai laikote vitaminus? Pagrindinės klaidos ir patarimai

Vitaminai laikomi įvairiose namų vietose: virtuvės spintelėje, šaldytuvo lentynoje, ant miegamojo staliuko ir t. t. Ar visos vietos tinkamos? Pasirodo – ne. Kad išlaikytume vitaminų efektyvumą ir neprarastume reikalingų savybių, reikia užtikrinti tinkamas laikymo sąlygas. Tad pasiaiškinkime, kur geriausia ...

Skaityti daugiau
Paslaptingasis šeivamedis: šventojo medžio nauda

Paslaptingasis šeivamedis: šventojo medžio nauda

Šeivamedis – plačiai Europoje paplitęs augalas, kurį turbūt esate matę ir jūs. Tai daugiametis 2–6 m aukščio krūmas arba nedidelis, iki 10 m aukščio medelis. Juodas jo uogas mėgsta lesti paukščiai, o parduotuvėse šeivamedžio uogos randamos uogienės, želė ar gėrimų forma. Šeivamedis ir naudingas, i ...

Skaityti daugiau
Sezoninės alergijos: patarimai ir prevencija

Sezoninės alergijos: patarimai ir prevencija

Kartais alergijos nustumiamos į paraštes kaip menkas nepatogumas. Tačiau kai kuriems tai gali būti milžiniškas diskomfortas, trukdantis džiaugtis pilnavertišku gyvenimu. Jei jums artimesnis antrasis variantas, sukluskite: pateikiame paprastus ir efektyvius patarimus, kaip palengvinti sezoninės alergijo ...

Skaityti daugiau
Vaistininkė pataria: kuo svarbus magnis ir kokį išsirinkti?

Vaistininkė pataria: kuo svarbus magnis ir kokį išsirinkti?

Magnis – itin reikalingas mikroelementas ne tik daug sportuojantiems, bet ir mažiau fiziškai aktyviems žmonėms. Tačiau dažniausiai magnis prisimenamas tik kai koją netikėtai sutraukia mėšlungis ar ima nervingai trūkčioti akis. Šį kartą kviečiame aptarti magnio reikšmę or ...

Skaityti daugiau
Ženklai, rodantys, kad imunitetui reikia pagalbos

Ženklai, rodantys, kad imunitetui reikia pagalbos

Nusilpusią imuninę sistemą išduoda daugybė signalų. Darbų ir atsakomybių maratonas, besitęsiantis tiek darbe, tiek namuose, kartais neleidžia pastebėti prastos savijautos ar kūno siunčiamo pagalbos šauksmo. Todėl šį kartą apžvelkime, kokie požymiai sako, kad jūsų imun ...

Skaityti daugiau
Kaip atgauti ūpą? Patikrinti būdai nuotaikai pagerinti

Kaip atgauti ūpą? Patikrinti būdai nuotaikai pagerinti

Kokios nuotaikos pirmąsias metų dienas aplanko jus? Tai jaudulys prieš naują etapą, nusivylimas dėl neįgyvendintų tikslų, o gal jūs abejingi šiam metų pasikeitimo riboženkliui? Nesvarbu, nuotaikos svyravimus patiriate šventiniu laikotarpiu ar kitais gyvenimo etapais, atkeliavusį slogutį galima suvaldyt ...

Skaityti daugiau
Gamtos pėdsakai maisto papilduose

Gamtos pėdsakai maisto papilduose

Gamtoje galima rasti daugybę dovanų. Tai ir nuotykiai einant į žygį, ir susipažinimas su augalija pažintiniuose takuose, ir atsipalaidavimas savaitgalį su šeima ar draugais prie ežero. Gamtoje žmonės atranda save, ilsisi nuo problemų ar net... sveikatinasi. Pavyzdžiui, ...

Skaityti daugiau
Vaistininkė rekomenduoja: liposominiai maisto papildai C ir D

Vaistininkė rekomenduoja: liposominiai maisto papildai C ir D

Vaistinėje ar net elektroninėje „Maistas sveikatai“ parduotuvėje galima pastebėti, jog tarp įprastų vitaminų pasitaiko liposominių. Todėl gali kilti klausimas – ką rinktis: vitaminą D ar liposominį vitaminą D? Vitaminą C ar liposominį vitaminą C? Prieš priimant sprend ...

Skaityti daugiau
Cholesterolis: kas kenkia, o kas padeda?

Cholesterolis: kas kenkia, o kas padeda?

Išgirdus žodį CHOLESTEROLIS, pirmiausiai kyla mintys apie jo mažinimą, riebų, nesveiką maistą ir žalą kraujotakai. Tačiau tai tik viena medalio pusė. Cholesterolis yra gyvybiškai svarbi medžiaga, kurios per mažas ar per didelis kiekis gali būti kenksmingas. Taigi kas yra c ...

Skaityti daugiau
Kelionių vaistinėlė. Ką būtina turėti?

Kelionių vaistinėlė. Ką būtina turėti?

Kelionės – puikus būdas pailsėti nuo įtempto gyvenimo būdo, spartaus tempo ir streso. Kad kelionė neapkarstų, rekomenduojama visapusiškai pasiruošti: pasidaryti skiepus skrendant į egzotines šalis, įsigyti sveikatos draudimo polisą ir... Susikomplektuoti vaistinėlę! Ga ...

Skaityti daugiau
Kaip dirbti sode, kad neskaudėtų sąnarių?

Kaip dirbti sode, kad neskaudėtų sąnarių?

Sodo darbai – puiki aktyvaus laisvalaikio forma, galinti prilygti treniruotei. Ši veikla ypač naudinga vyresnio amžiaus žmonėms: reguliari daržininkystė gali padidinti lankstumą, stiprinti sąnarius, gerinti protinę veiklą ar net mažinti širdies ligų riziką. Tačiau sodinimas ...

Skaityti daugiau
Liposominis vitaminas D. Kokia jo nauda?

Liposominis vitaminas D. Kokia jo nauda?

Vitaminas D – sunkiai iš aplinkos pasisavinama medžiaga. Neretai jo pritrūksta net fiziškai aktyviems ir sveikai besimaitinantiems žmonėms, tad norint palaikyti normalias organizmo funkcijas, gali prireikti maisto papildų kurso. Liposominis vitaminas D gali būt ...

Skaityti daugiau
Stresas karantino metu (ir ne tik): būdai, kaip suvaldyti

Stresas karantino metu (ir ne tik): būdai, kaip suvaldyti

Sumažėję socialiniai ryšiai, padidėjęs laikas, praleistas namuose, apribota galimybė judėti ir užsiimti mėgstamomis veiklomis ar baimė patekti į sergančiųjų sąrašą daugeliui žmonių kelią nerimą, o jautresniems – ir didelį kasdienį stresą. Jausti tokius jausmus yra normali organizmo reakcija į pasik ...

Skaityti daugiau
Jūsų žarnyno žodynas: probiotikai, sporabiotikai ir prebiotikai

Jūsų žarnyno žodynas: probiotikai, sporabiotikai ir prebiotikai

Žarnyno mikrofloros svarba žmogaus organizmui nenuginčijama. Sveiko žmogaus žarnyne aptinkama milijardai mikroorganizmų, kurie sudėjus sveria apie 2–4 kg! Visos šios bakterijos ne tik palaiko normalią žarnyno funkciją, bet ir šalina toksinus, padeda įsisavinti ir gaminti vitaminus bei yra svarbi imu ...

Skaityti daugiau
Kas yra vitaminai ir kokia jų svarba organizmui

Kas yra vitaminai ir kokia jų svarba organizmui

Vitaminai, kas tai, kodėj jie tokie mums svarbūs ir kur juos rasti? Turbūt daugelis esate bent kartą gyvenime vartoję vitaminus – profilaktikai ar esant jų trūkumui organizme. Iki 1935-tųjų, kuomet atsirado pirmieji masinės gamybos vitaminai, trūkstant šių svarbių organizmui medžiagų žmonės jausdavo v ...

Skaityti daugiau
Supermaistas – grybai

Supermaistas – grybai

Hipokratas yra pasakęs: „Tegu maistas būna tavo vaistas, o vaistas – tavo maistas“. Visavertės mitybos reikšmę organizmui suprantame visi, tačiau kiek žinome apie konkrečių produktų naudą? Šį kartą kviečiame susipažinti su dar mažai žinomais, tačiau sparčiai populiarėjančia ...

Skaityti daugiau
Nematomas organizmo skydas – glaustai apie imunitetą

Nematomas organizmo skydas – glaustai apie imunitetą

Neretai sunkiausiai suprantami dalykai būna plika akimi neįžvelgiamos arba neapčiuopiamos materijos. Viena tokių – imuninė sistema. Turbūt visi žinome, kad tokia egzistuoja, kad ją turime ir kad ji saugo nuo ligų. Tačiau kaip veikia imunitetas? Kaip jį stiprinti? Kas yra tas nematomas skydas, ginan ...

Skaityti daugiau
Kas yra geležis ir kodėl jos kiekis organizme toks svarbus?

Kas yra geležis ir kodėl jos kiekis organizme toks svarbus?

Mieguistumas, chroninis nuovargis, apatija, išblyškusi oda, lūžinėjantys nagai ir slenkantys plaukai – atpažįstate save? Žmogaus organizme svarbią funkciją atlieka geležis, todėl šio mikroelemento trūkumas gali stipriai paveikti gyvenimo kokybę. Pakalbėkime, kas yra geležis i ...

Skaityti daugiau
Maisto papildai: kokiu paros metu geriausia juos vartoti?

Maisto papildai: kokiu paros metu geriausia juos vartoti?

Nusprendus vartoti vitaminus vertėtų atidžiau su jais susipažinti ir atkreipti dėmesį į jų vartojimo laiką: kokie vitaminai yra rytiniai, o kokius gerti vakare? Kokios konkrečios vitaminų rūšys yra rekomenduojamos vartoti su maistu, o kokių nevertėtų vartoti pavalgius?
Skaityti daugiau

Gydytojas Janas Hilbigas: nustokite nerimauti dėl nerimo

Gydytojas Janas Hilbigas: nustokite nerimauti dėl nerimo

Nerimas, slogi nuotaika, savigrauža – emocijos, pažįstamos daugeliui žmonių. Nors jų kyla dėl įvairiausių priežasčių, pateikiame 3 žmonių istorijas ir psichiatro psichoterapeuto Jano Hilbigo komentarus, kurie gali būti naudingi susiduriantiems su panašiomis situacijomis. Žin ...

Skaityti daugiau
Šiaurės citrinos – spanguolės

Šiaurės citrinos – spanguolės

Aukštapelkėse  auganti ir rugpjūčio pabaigoje uogas sunokinanti spanguolė – ne tik kisieliui virti. Skaisčiai raudonos uogos jau seniai žinomos kaip vitamino C šaltinis, natūralus antioksidantas.

Skaityti daugiau
Česnakas – ne tik imunitetui stiprinti

Česnakas – ne tik imunitetui stiprinti

Viso pasaulio virtuvėse populiarus česnakas liaudės medicinoje neretai vadinamas natūraliu antibiotiku ir antioksidantu. Šio prieskoninio augalo vaistinės savybės buvo žinomos nuo seno. Česnaką vartoti ragino ir medicinos tėvu vadinamas Avicena.

Skaityti daugiau