Straipsniai

Prieššventiniu laikotarpiu televizijoje jau tapo įprasta matyti laimingus ir besišypsančius žmones. Vis dėlto džiaugtis pavyksta ne visiems – kai kuriems šis periodas neretai sukelia nerimą ir įtampą. Kaip atpažinti savo jausmus ir neleisti jiems aptemdyti minčių per šve ...

Skaityti daugiau

Vis tamsėjančios dienos ir atvėsęs oras daugeliui kelia ne pačias geriausias emocijas. Didesnis nuovargis, nuotaikų svyravimai, sunkus kėlimasis rytais – požymiai, kad su rudens permainomis atėjo ir sezoninė depresija.

Skaityti daugiau

Biomedicinos mokslų daktarė, profesorė Rasa Bacevičienė sako, kad būti sveikiems žiemą visai nesudėtinga, tereikia žinoti keletą svarbių dalykų.

Skaityti daugiau

Vienas garsiausių Lietuvos ir pasaulio galiūnų Žydrūnas Savickas apie karjeros pabaigą dar negalvoja. Daug titulų pelnęs sportininkas atvirauja – kai pasieki puikų rezultatą, norisi jį gerinti ir toliau.

Skaityti daugiau

Ar girdėjote apie brangiausią pasaulio prieskonį šafraną? Jis naudojamas tiek maisto gamyboje, tiek medicinoje, nes jo galimybės išties neribotos.

Skaityti daugiau

Sąnarių skausmai yra dažna ne tik vyresnio, bet ir jaunesnio amžiaus žmonių problema. Nors jų kyla dėl įvairiausių priežasčių, pateikiame 3 žmonių istorijas ir Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjo, ortopedo-traumatologo dr. Marko Fiodorovo ...

Skaityti daugiau

Sakoma, kad grožis yra subjektyvus dalykas, tačiau dėl vieno niekas nedrįstų ginčytis – žvilgantys plaukai, švytinti oda ir sveiki nagai puošia kiekvieną moterį.

Skaityti daugiau

Kas yra liposomos ir kodėl šie vitaminai yra efektyviau pasisavinami mūsų organizme nei tradicinės vitaminų formos?

Skaityti daugiau

Daugelis nuo pat mažens girdime, kaip svarbu būti fiziškai aktyviam. Vaikystėje, pati gamta taip sutvarkė, esame daug judresni ir išlaikyti aktyvumą paprasta ( Pasaulinės Sveikatos Organizacijos rekomendacijomis vaikams būtina judėti  60 min. per dieną).  

Skaityti daugiau

Mokslininkams ilgai buvo mįslė, kodėl Naujosios Zelandijos čiabuviai retai skundžiasi sąnarių skausmais. Visa paslaptis išaiškėjo išanalizavus salos gyventojų mitybą.

Skaityti daugiau

Vos pradėjus planuoti kelionę ar jau patogiai įsitaisius lėktuve, imame svajoti apie bronzinį įdegį, skaisčią odą ir nuostabų laiką. Tačiau tam, kad galėtume atsipalaiduoti ir mėgautis poilsio dienomis, būtina pasirūpinti savo organizmu

Skaityti daugiau

Žvejai nuo seno buvo atradę būdą, kaip sustiprinti organizmą. Priemonė labai paprasta – lašišų taukai.  Juos žvejai naudojo kaip vaistą kvėpavimo takų infekcijoms gydyti, imunitetui stiprinti. Į tai dėmesį atkreipę mokslininkai aptiko ir daugiau teigiamų lašišų taukų savybių.

Skaityti daugiau

Erškėtuogės medicinos žinovų vertinamos jau seniai. Tikėta, kad šios uogos puikiai gydo ne tik depresijos kamuojamus žmones, bet ir padeda sutvirtinti organizmą.

Skaityti daugiau

Aukštapelkėse  auganti ir rugpjūčio pabaigoje uogas sunokinanti spanguolė – ne tik kisieliui virti. Skaisčiai raudonos uogos jau seniai žinomos kaip vitamino C šaltinis, natūralus antioksidantas.

Skaityti daugiau

Viso pasaulio virtuvėse populiarus česnakas medicinoje neretai vadinamas natūraliu antibiotiku ir antioksidantu. Šio prieskoninio augalo vaistinės savybės buvo žinomos nuo seno. Česnaką vartoti ragino ir medicinos tėvu vadinamas Avicena.

Skaityti daugiau

Šeivamedis – sausmedžių šeimai priklausantis vaistingas augalas, pavasarį pražystantis baltais ar gelsvais žiedais, į skėtį panašiose kekėse. Ypač vertinami  žiedai ir uogos naudojami medicinos, kosmetikos pramonėje.

Skaityti daugiau

Vis didesnę įtaką mūsų sveikatai ir išvaizdai daro aplinka – užterštas oras, vanduo, maisto produktai neišvengiamai pakoreguoja fiziologinius procesus ir verčia skirti daugiau dėmesio sau. Pasak biomedicinos mokslų daktarės, profesorės Rasos Bacevičienės, aplinkos daromą ž ...

Skaityti daugiau

Atėjus pavasariui dažnas iš mūsų būna išsekęs, nuvargintas ligų. Koją kiša šviežių vaisių ir daržovių stoka – būtent šiuose produktuose yra daugiausia organizmui reikalingų medžiagų. Tad kaip padėti nusilpusiam imunitetui, kad pavasarį galėtume džiaugtis vis dažniau pasi ...

Skaityti daugiau

Vitamino D trūkumas priskiriamas vienam didžiausių maistinių medžiagų nepakankamumui, tad jo įtaka sveikatai ir ligų prevencijai išties milžiniška.

Skaityti daugiau

Žiema metų laikas, kuris labiausiai alina mūsų odą. Nuolat besikeičianti oro temperatūra, atšiaurūs vėjai ir visai neseniai mus aplankęs ša ...

Skaityti daugiau