Kelionių vaistinėlė. Ką būtina turėti?

Kelionės – puikus būdas pailsėti nuo įtempto gyvenimo būdo, spartaus tempo ir streso. Kad kelionė neapkarstų, rekomenduojama visapusiškai pasiruošti: pasidaryti skiepus skrendant į egzotines šalis, įsigyti sveikatos draudimo polisą ir... Susikomplektuoti vaistinėlę! Gali atrodyti, jog tai nėra būtina, tačiau vienas netinkamas patiekalas ar kojos nutrynimas gali sužlugdyti visas atostogas, o vaistinėlė skirta kelionėms – išgelbėti.

Būtinieji medikamentai

Pasitarkite su gydytoju, kokius vaistus privalote turėti kelionės metu, jeigu sergate lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip diabetas, širdies ligos, alergijos ar kt. Pasirūpinkite, jog būtini medikamentai atsidurtų jūsų vaistinėlėje.

Turėkite receptinius vaistus patvirtinančius receptus ar kokybiškas jų kopijas. Vaistus laikykite originalioje pakuotėje arba lapeliais. Svarbu, jog jų pavadinimas būtų aiškiai matomas.

Ir galiausiai, vežkitės tik tiek vaistų, kiek jums jų reikės atitinkam dienų kiekiui svečioje šalyje.

Kaukė

Net jeigu šalyje, į kurią vykstate, kaukių dėvėti neprivaloma, vis tiek jų pasiimkite. Atsargumas gėdos nedaro, tad masinėse žmonių susirinkimo vietose kaukę užsidėkite. Naudokite tik medicinines kaukes, keiskite jas kas valandą ir reguliariai dezinfekuokite rankas.

Akys

Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius, vaistinėlėje turėtų atsidurti lęšių dėkliukas ir skystis. Skrendate lėktuvu? Lęšiams skirto skysčio talpos tūris sudėjus su kitais skysčiais neturi viršyti leidžiamo skraidintis kiekio. Kad neviršytumėte leidžiamos normos, skysčius persipilkite į mažesnes taras.

Į vaistinėlės turinį įtraukite ir lašus akims bei korekcinius regos akinius. Kitokiame klimate lęšiai gali būti diskomfortiški. Akių lašai padės sudrėkinti akis, o blogiausiu atveju – lęšius pakeisite į akinius.

Virškinimas

Tai viena svarbiausių vaistinėlės sudedamųjų dalių. Mėgaujantis neįprastais užsienio virtuvių patiekalais, net stipriausi skrandžiai gali sunegaluoti. Būkite tam pasiruošę ir apsirūpinkite:
•    angliukais;
•    vaistais nuo vidurių užkietėjimo;
•    vaistais nuo viduriavimo;
•    fermentais (puikūs pagalbininkai sutrikus virškinimui ar apsinuodijus);
•    gerosiomis bakterijomis, kelionėms puikiai tiks sporabiotikai „My flora fast“.

Alergijos

Jau buvo minėta, jog turint alergiją, vertėtų turėti ją slopinančių vaistų. Tačiau net neturint (ar nežinant) galimų alerginių reakcijų, į vaistinėlę įtraukite universalių vaistų nuo alergijos. Valgant kitos kultūros maistą ar palietus egzotinį augalą gali kilti nemalonių pasekmių.

Pirmosios pagalbos rinkinys

Žaizdos, nubrozdinimai, pūslės, įpjovimai, sumušimai – nuo to neapsaugotas net pats budriausias keliautojas. Jeigu įvyko nedidelis nelaimingas įvykis, jam stabilizuoti padės jodas, vandenilio peroksidas, vienkartiniai pleistrai, tepalai sumušimams, tvarsčiai, antiseptikas.

Nuskausminamieji

Niekas taip nesugadina dienos, kaip skausmas. Jį numalšins nuskausminamieji, kurie ypač svarbūs, jeigu sergate migrena ar artėja menstruacijos.

Peršalimui

Kosulys, sloga ir temperatūra – trio, kurio nenorite išgyventi kelionėje. Apsisaugoti nuo jo arba greičiau jį įveikti padės vaistai nuo peršalimo, vitaminai imunitetui (vitaminas C). Jeigu turite vietos –  pravers elektroninis termometras.

Repelentai

Gintis nuo įkyrių vabzdžių reikia ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Įsigykite kokybiškų atbaidančiųjų priemonių, kurios efektyviai veiktų ir egzotinėse šalyse. Prieš skrendant pasidomėkite, kokius skiepus būtina ir rekomenduojama atlikti, kad išvengtumėte pavojaus savo sveikatai. Vienas dažniausių – skiepas nuo maliarijos, kuria užsikrečiama nuo moskito įkandimo.

Saulė

Kaitri saulė yra tai, dėl ko vykstame į pietus! Tačiau saulė – ne tik malonu, bet ir pavojinga. Apsauginės kosmetikos priemonės nuo saulės – būtinas vaistinėlės ingredientas. Pasirūpinkite ne tik įdegio losjonu, bet ir veido bei kūno kremu su dideliu SPF lygiu, lūpų balzamu su SPF, priemonėmis, malšinančiomis neigiamus saulės vonių padarinius.

Nemaloniai kelionei

Pykinimas – neretas svečias kelionėse. Jis pasireiškia ilguose ir neramiuose skrydžiuose, kelionėse autobusu ar automobiliu, plaukiant keltu ar laivu. Vaistai nuo pykinimo gali gerokai palengvinti savijautą.

Komfortui

Turite dar šiek tiek vietos? Ilgoje kelionėje pravers ausų kištukai, akių kaukė miegui, kelioninė pagalvėlė ir kompresinės kojinės (arba pėdkelnės). Pastarosios bus naudingos kelionėje, ilgesnėje nei keturios valandos, ir padės jūsų kraujotakai.

 

Nuotraukos šaltinis Roger Brown, Pexels

Straipsniai

Cholesterolis: kas kenkia, o kas padeda?

Cholesterolis: kas kenkia, o kas padeda?

Išgirdus žodį CHOLESTEROLIS, pirmiausiai kyla mintys apie jo mažinimą, riebų, nesveiką maistą ir žalą kraujotakai. Tačiau tai tik viena medalio pusė. Cholesterolis yra gyvybiškai svarbi medžiaga, kurios per mažas ar per didelis kiekis gali būti kenksmingas. Taigi kas yra c ...

Skaityti daugiau
Kaip dirbti sode, kad neskaudėtų sąnarių?

Kaip dirbti sode, kad neskaudėtų sąnarių?

Sodo darbai – puiki aktyvaus laisvalaikio forma, galinti prilygti treniruotei. Ši veikla ypač naudinga vyresnio amžiaus žmonėms: reguliari daržininkystė gali padidinti lankstumą, stiprinti sąnarius, gerinti protinę veiklą ar net mažinti širdies ligų riziką. Tačiau sodinimas ...

Skaityti daugiau
Liposominis vitaminas D. Kokia jo nauda?

Liposominis vitaminas D. Kokia jo nauda?

Vitaminas D – sunkiai iš aplinkos pasisavinama medžiaga. Neretai jo pritrūksta net fiziškai aktyviems ir sveikai besimaitinantiems žmonėms, tad norint palaikyti normalias organizmo funkcijas, gali prireikti maisto papildų kurso. Liposominis vitaminas D gali būt ...

Skaityti daugiau
Mylėti save: pavasariniai grožio ritualai namuose

Mylėti save: pavasariniai grožio ritualai namuose

Pavasaris – tai atsinaujinimo metas. Metas kai imame labiau rūpintis savo vidiniu ir išoriniu grožiu. Šia proga paruošėme Jums kelis grožio ritualų receptus, kuriuos galėsite atlikti namuose. Procedūros ne tik gali padėti susigrąžinti sveiSkaityti daugiau

Stresas karantino metu (ir ne tik): būdai, kaip suvaldyti

Stresas karantino metu (ir ne tik): būdai, kaip suvaldyti

Sumažėję socialiniai ryšiai, padidėjęs laikas, praleistas namuose, apribota galimybė judėti ir užsiimti mėgstamomis veiklomis ar baimė patekti į sergančiųjų sąrašą daugeliui žmonių kelią nerimą, o jautresniems – ir didelį kasdienį stresą. Jausti tokius jausmus yra normali organizmo reakcija į pasik ...

Skaityti daugiau
Jūsų žarnyno žodynas: probiotikai, sporabiotikai ir prebiotikai

Jūsų žarnyno žodynas: probiotikai, sporabiotikai ir prebiotikai

Žarnyno mikrofloros svarba žmogaus organizmui nenuginčijama. Sveiko žmogaus žarnyne aptinkama milijardai mikroorganizmų, kurie sudėjus sveria apie 2–4 kg! Visos šios bakterijos ne tik palaiko normalią žarnyno funkciją, bet ir šalina toksinus, padeda įsisavinti ir gaminti vitaminus bei yra svarbi imu ...

Skaityti daugiau
Kas yra vitaminai ir kokia jų svarba organizmui

Kas yra vitaminai ir kokia jų svarba organizmui

Vitaminai, kas tai, kodėj jie tokie mums svarbūs ir kur juos rasti? Turbūt daugelis esate bent kartą gyvenime vartoję vitaminus – profilaktikai ar esant jų trūkumui organizme. Iki 1935-tųjų, kuomet atsirado pirmieji masinės gamybos vitaminai, trūkstant šių svarbių organizmui medžiagų žmonės jausdavo v ...

Skaityti daugiau
Supermaistas – grybai

Supermaistas – grybai

Hipokratas yra pasakęs: „Tegu maistas būna tavo vaistas, o vaistas – tavo maistas“. Visavertės mitybos reikšmę organizmui suprantame visi, tačiau kiek žinome apie konkrečių produktų naudą? Šį kartą kviečiame susipažinti su dar mažai žinomais, tačiau sparčiai populiarėjančia ...

Skaityti daugiau
Nematomas organizmo skydas – glaustai apie imunitetą

Nematomas organizmo skydas – glaustai apie imunitetą

Neretai sunkiausiai suprantami dalykai būna plika akimi neįžvelgiamos arba neapčiuopiamos materijos. Viena tokių – imuninė sistema. Turbūt visi žinome, kad tokia egzistuoja, kad ją turime ir kad ji saugo nuo ligų. Tačiau kaip veikia imunitetas? Kaip jį stiprinti? Kas yra tas nematomas skydas, ginan ...

Skaityti daugiau
Kas yra geležis ir kodėl jos kiekis organizme toks svarbus?

Kas yra geležis ir kodėl jos kiekis organizme toks svarbus?

Mieguistumas, chroninis nuovargis, apatija, išblyškusi oda, lūžinėjantys nagai ir slenkantys plaukai – atpažįstate save? Žmogaus organizme svarbią funkciją atlieka geležis, todėl šio mikroelemento trūkumas gali stipriai paveikti gyvenimo kokybę. Pakalbėkime, kas yra geležis i ...

Skaityti daugiau
Maisto papildai: kokiu paros metu geriausia juos vartoti?

Maisto papildai: kokiu paros metu geriausia juos vartoti?

Nusprendus vartoti vitaminus vertėtų atidžiau su jais susipažinti ir atkreipti dėmesį į jų vartojimo laiką: kokie vitaminai yra rytiniai, o kokius gerti vakare? Kokios konkrečios vitaminų rūšys yra rekomenduojamos vartoti su maistu, o kokių nevertėtų vartoti pavalgius?
Skaityti daugiau

Gydytojas Janas Hilbigas: nustokite nerimauti dėl nerimo

Gydytojas Janas Hilbigas: nustokite nerimauti dėl nerimo

Nerimas, slogi nuotaika, savigrauža – emocijos, pažįstamos daugeliui žmonių. Nors jų kyla dėl įvairiausių priežasčių, pateikiame 3 žmonių istorijas ir psichiatro psichoterapeuto Jano Hilbigo komentarus, kurie gali būti naudingi susiduriantiems su panašiomis situacijomis. Žin ...

Skaityti daugiau
Šiaurės citrinos – spanguolės

Šiaurės citrinos – spanguolės

Aukštapelkėse  auganti ir rugpjūčio pabaigoje uogas sunokinanti spanguolė – ne tik kisieliui virti. Skaisčiai raudonos uogos jau seniai žinomos kaip vitamino C šaltinis, natūralus antioksidantas.

Skaityti daugiau
Česnakas – ne tik imunitetui stiprinti

Česnakas – ne tik imunitetui stiprinti

Viso pasaulio virtuvėse populiarus česnakas liaudės medicinoje neretai vadinamas natūraliu antibiotiku ir antioksidantu. Šio prieskoninio augalo vaistinės savybės buvo žinomos nuo seno. Česnaką vartoti ragino ir medicinos tėvu vadinamas Avicena.

Skaityti daugiau
Magiškosios šeivamedžio uogos

Magiškosios šeivamedžio uogos

Šeivamedis – sausmedžių šeimai priklausantis vaistingas augalas, pavasarį pražystantis baltais ar gelsvais žiedais, į skėtį panašiose kekėse. Ypač vertinami  žiedai ir uogos naudojami medicinos, kosmetikos pramonėje.

Skaityti daugiau