Natūralios kaukės - pagalba odai žiemą

 

Žiema metų laikas, kuris labiausiai alina mūsų odą. Nuolat besikeičianti oro temperatūra, atšiaurūs vėjai ir visai neseniai mus aplankęs šaltis tik dalis neigiamų veiksnių, kenkiančių odai. Parduotuvėse gausu priežiūros priemonių, tačiau jos ne visada yra geriausias sprendimas dėl sudėtyje esančių alergenų, kartais net galimai toksiškų medžiagų. Tačiau galima savo veido oda tinkamai pasirūpinti ir naudojant natūralias priemones namuose pagamintas kaukes. Būtent tokiais pagalbinių kaukių receptais šiandien dalinasi www.maistassveikatai.lt.

Avokado kaukė puikiai tinka išsausėjusios, sudirgusios odos priežiūrai. Sutrinkite avokado minkštimą šakute, įpilkite šiek tiek pirmo spaudimo alyvuogių aliejaus, o gautą masę tepkite ant veido. Ši kaukė kupina plataus spektro vitaminų, mineralų bei antioksidantų, praturtins odą medžiagomis būtinomis kovoti su žiemą patiriamu sausumu.

Fermentuotų pieno produktų kaukė padės pavargusiai odai. Tiesiog užtepkite natūralaus jogurto, grietinėlės ar kefyro ant veido odos, vengdami sričių aplink akis, ir 10-15 minučių tiesiog leiskite kaukei atlikti savo darbą. Tada nuplaukite vėsiu vandeniu. Ši kaukė daro odą švelnesne, atkuria natūralų pH, padeda apsisaugoti nuo šalto žiemos vėjo.

Kiaušinio baltymo kaukė tiks riebiai odai su išsiplėtusiomis poromis. Kiaušinio baltymu tepkite veido odą ir palikite 30-čiai minučių. Nuplaukite vandeniu. Ši kaukė atgaivins ir grąžins standumą odai, taip pat sukurs natūralų barjerą, saugantį nuo vėjo.

Avižų kaukė padės jau šalčio pažeistai odai. Jai paruošti sumaišykite avižų dribsnių, kiaušinio trynį ir medaus lygiomis proporcijomis. Palikite kaukę 20-čiai minučių ir nuplaukite šiltu vandeniu. Nusausinkite lengvais judesiais, netrinkite odos rankšluosčiu. Po procedūros oda taps švelnesnė, gaivesnė ir sveikesnė.

Braškių ir citrinos sulčių kaukė taip pat skirta kenčiantiems dėl žiemos padarinių - paraudusios odos. Reikės vidutiniškai saujos braškių, 2 valgomųjų šaukštų citrinos sulčių, 1 valgomojo šaukšto medaus. Viska gerai sumaišykite trintuvo pagalba, kol konsistencija primins pastą, tada padenkite ja veido odą. Palaukite 20 minučių ir nuplaukite. Braškės turi salicilio rūgšties, kuri nuramins odą ir saugos nuo paraudimo.