Šafranas – jau tūkstančius metų naudojamas kovojant su depresija

Trumpėjančios dienos, gelstantys lapai ir ryškėjantis rudens kvapas lauke praneša apie artėjantį šaltąjį sezoną. Vieniems tai itin romantiškas laikas, leidžiantis nurimti po vasaros nuotykių, o kiti ima skaičiuoti dienas iki pavasario pradžios. Bet kaip ten bebūtų, pasibaigus svajingoms rudens nuotaikoms neretai susiduriame su mieguistumu, pablogėjusia nuotaika ar net nemiga. Ar tai populiarioji Rudeninė depresija? Vienaip ar kitaip priemonių imtis reikia, gi neketiname tapti vangesni vien todėl, kad anksčiau temsta.

Kartais nė nesusimąstome kodėl jaučiamės vienaip ar kitaip. Atrodo visai neseniai be vargo kėlėmės anksti ryte ir pasitikdavome dieną su puikia nuotaika, o staiga viskas pasidarė sudėtingiau – tai kas anksčiau teikė malonumą, dabar visai nebejaudina. Taip nutinka daugeliui žmonių atėjus šaltajam sezonui, mat depresija skirstoma į klasikinę ir sezoninę. Viena jų mus pasitinka rudenį, kai trumpėjant dienoms gauname vis mažiau saulės.

Jeigu vis dažniau jaučiate energijos trūkumą, niūresnę nuotaiką, nepasitenkinimą savimi, praradote susidomėjimą anksčiau malonumą teikusiomis veiklomis ar vis sunkiau užmiegate – metas susimąstyti. Tikrai neverta mėginti įprasti prie šių jausenų save raminant, kad atėjus pavasariui tai praeis savaime. Gyventi reikia šiandien ir mėgautis būtina dabar. Net jei bandote save įtikinti, kad savaitgalį išsimiegosite ir jėgos sugrįš, atėjus pirmadieniui turbūt ir vėl jausitės darbe lyg po audringo vakarėlio.

Turime pripažinti, kad gyvenimas nuolatos skubančioje visuomenėje yra sudėtingas – daugelis neįsivaizduojame kasdienybės be streso ar nuovargio, kaip nuolatinio palydovo. Tampame irzlūs ir nusiminę, tačiau šis beprotiškas pasaulis mums suteikia ir galybę atradimų bei neįkainojamą patirtį, kurią sukaupė anksčiau už mus gyvenę žmonės. Tad galbūt verta atsigręžti į praeitį ir pažiūrėti kaip tokios bėdos, kurias dabar įvardijame kaip depresiją, buvo sprendžiamos anksčiau?

Ar girdėjote apie brangiausią pasaulio prieskonį šafraną? Jis naudojamas tiek maisto gamyboje, tiek medicinoje, nes jo galimybės išties neribotos. Senovės civilizacijos negailėdavo jėgų rinkti būtent šį puikųjį prieskonį. Žmonės ne tik aukodavo jį dievams ar ilgai mirkdavo šafrano voniose, bet ir gerdami iš jo pagamintą arbatą skelbdavo kovą neigiamoms emocijoms, depresijai bei daugeliui kitų ligų. Tad visai nenuostabu, kad pasitelkdami žmonijos patirtį šiuolaikiniai mokslininkai ėmė dar atidžiau tyrinėti šafraną, jo indėlį kovojant su depresija, nemiga ar net PMS ir menopauzės simptomais.

Artėjant rudeniui vertėtų pasirūpinti savo savijauta, kad šaltasis sezonas būtų toks pat malonus kaip ir vasara – neslėgtų blogos mintys, stresas ar nemiga. Tam puikiai tiks senovės civilizacijų patirties įkvėptas ir šiuolaikinės medicinos sukurtas maisto papildas su šafranu – „SaffraMed“, kurio veiksmingumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Trigubą gamtos jėgą: sinergiškai veikiantį šafrano piestelių ekstraktą, ciberžolės šaknų ekstraktą bei aktyviuosius vitaminus sujungę maisto papildai – naujovė, apie kurią daugiau sužinoti galite čia.