Liposominai vitaminai: kas tai ir kuo jie ypatingi?

Ne paslaptis, kad po žiemos dažnai jaučiamės išsekę ir pradedame ieškoti būdų, kaip sustiprinti savo organizmą. Kadangi iš gana retai Lietuvoje pasirodančios saulės ar nesubalansuotos mitybos vitaminų gauname ne pakankamai, nusprendžiame juos vartoti papildomai. Žinoma, geriausia, kai šį sprendimą padeda priimti išsamūs kraujo tyrimai, įvardijantys medžiagas, kurių stinga organizme, kad šis veiktų be priekaištų. Apsisprendus į pagalbą pasitelkti vitaminus, kyla klausimas – kokį vartojimo būdą pasirinkti: kapsules, tabletes, sirupą ar liposominius vitaminus. Būtent apie pastaruosius šiandien jums ir papasakosime.

Kuo liposominiai vitaminai skiriasi nuo tradicinių vartojimo būdų? Atsakymas paprastas – liposomomis. Tai yra dirbtinė mikrokapsulė (pūslelė), kurios viduje galima patalpinti norimą medžiagą, šiuo atveju vitaminus. Iš išorės ją saugo speciali membrana, kuri yra labai panaši į žmogaus ląstelių membraną. O veikia ji lyg labai gera transporto priemonė, padedanti vitaminams nukeliauti į reikiamas organizmo ląsteles.

Mūsų kūnui naudingos medžiagos dažniausiai turi pereiti per skrandžio rūgštis, virškinamąjį traktą, kur deja, didžioji jų dalis ir pražūva. Liposomos veikia kitaip, nei, pavyzdžiui, įprastos tabletės, tad būtent jos gali užkirsti tam kelią ir padėti jums įsisavinti reikiamą kiekį naudingų medžiagų. Liposoma patenka į kraujo sistemą, joje cirkuliuoja tam tikrą laiko tarpą ir palengva išskiria naudingas medžiagas organuose – taikiniuose. Taigi, šis metodas organizmui suteikia daugiau būdų pasisavinti vitaminus.

Naudingos medžiagos patenka ten kur reikia dėl to, kad liposoma yra apgaubta fosfolipidų dvisluoksniu, kuris primena membraną, supančią kiekvieną mūsų kūno ląstelę ir reguliuojančią, kitaip sakant, leidžiančią arba trukdančią įsisavinti maistines medžiagas ar jų junginius.

Kai mokslininkai suprato, kad joje galima patalpinti maistines medžiagas, beje, galima patalpinti ir DNR, bet tai jau kita tema, pradėjo naudoti šį būdą, nes membrana apsaugo vitaminus nuo skilimo bei sulaiko juos viduje, kol šie patenka į kraują.

Ypač gerai žmogaus kūnas sugeba įsisavinti C ir D vitaminus, kai šie vartojami su liposomomis. Kaip antioksidantas veikiantis ir ne tik sumažinantis vėžio tikimybę, bet ir apskritai, padedantis stiprinti imuninę sistemą, o susirgus palengvinantis peršalimo simptomus ir padedantis greičiau pasveikti vitaminas C yra labai svarbus. Vitaminas D atsakingas už organizmo augimą, vystymąsi, optimalios sveikatos palaikymą ir kitus svarbius procesus, taip pat yra nepamainomas stiprintojas. Tiesa, apie šį vitaminą neseniai pasakojome straipsnyje: „Vitamino D3 nauda ir kodėl jį geriau vartoti kartu su vitaminu K2“.

Jei iš maisto ar gamtos jūsų kūnas negauna reikiamo kiekio gerų ir naudingų medžiagų, pavyzdžiui, jau minėtų, itin svarbių C ir D vitaminų, gerai pagalvokite, kokį vartojimo būdą išsirinkti, jog jūsų organizmas turėtų galimybę pasisavinti viską ko jam reikia. Kadienybėje dažnai sau ar artimiesiems kartojame: „Nepamiršk išgerti vitaminų“. Duodame ne vieną patarimą, kaip juos palikti matomoje vietoje, užkabinti raštelį ant šaldytvuo ar priminimą palikti telefone, tačiau svarbu ne tik juos vartoti kasdien, ar kaip paskirta gydytojo, bet pasirūpinti, kad nauda būtų išties reali.