Sveikam grožiui – tinkama mityba būtina

 

Sakoma, kad grožis yra subjektyvus dalykas, tačiau dėl vieno niekas nedrįstų ginčytis – žvilgantys plaukai, švytinti oda ir sveiki nagai puošia kiekvieną moterį.

Mūsų sveikata ir imunitetas visu šimtu procentų priklauso nuo mitybos ir su maistu ar papildomai gaunamų naudingų medžiagų. Todėl, puoselėjant grožį, pirmiausia reikėtų pasirūpinti sveika ir pilnaverte dieta.

 

Viskas prasideda nuo žarnyno

Nuo tinkamos ir geros žarnyno funkcijos priklauso visų organų ir jų sistemų veikla. Žarnyne yra rezorbuojamos maisto medžiagos, gaminasi vitaminai ir aminorūgštys, iš kurių vėliau sintezuojami baltymai – pagrindinė mūsų viso kūno statybinė medžiaga.

Esant net ir mažiausiam žarnyno veiklos sutrikimui, tinkama organizmo funkcinių sistemų veikla sutrinka. Žarnyne vyksta kataboliniai ir anaboliniai baltymų sintezės procesai. Sutrikus žarnyno veiklai, vietoje anabolinių procesų, kurių metu organizmas gamina aminorūgštis ir iš jų toliau sintezuoja baltymus, ima dominuoti kataboliniai procesai. Tokiu atveju, nevyksta ir baltymų, o taip pat ir kolageno, kuris toks svarbus mūsų organizmui, sintezė.

Visos gyvybinės funkcijos yra nulemtos vegetacinės nervų sistemos, o žarnyne vegetacinių ląstelių yra daugiau nei galvos smegenyse. Dėl nuolatinės įtampos, streso, miego trūkumo išsibalansuoja vegetacinė nervų sistema – sumažėja darbingumas, jaučiame nuolatinį nuovargį, mieguistumą, galvos skausmą, gali sutrikti kraujotaka, atsirasti raumenų įtampa ar nuovargis, nuotaikų svyravimai, bendras savijautos pablogėjimas ar silpnumas. Sutrikus vegetacinei nervų sistemai, kolagenas organizme nesigamina, nes žarnyne nesudaromos sąlygos aminorūgščių gamybai ir tolesnei baltymų sintezei.

 

Kolagenas – mūsų grožio draugas

Papildžius mitybą maisto papildu, galime kompensuoti kolageno trūkumą organizme. Šiandien kaip niekad gausu grožio puoselėjimui skirtų produktų, todėl svarbu išsirinkti geriausią. Maisto papilduose Biosil esančios unikalios ch-OSA® medžiagos veiksmingumas įrodytas klinikiniais tyrimais. Ji, kitaip nei pats kolagenas, yra geriau pasisavinama, ilgiau išlieka organizme, įstvirtina ten, kur reikalinga – kolageną gaminančiose ląstelėse ir apsaugo jose jau esantį kolageną. ch-OSA® skatina natūralią kolageno gamybą, kuris itin naudingas odai, plaukams, nagams, kaulams, sąnariams.

Biosil, net ir esant sutrikusiai žarnyno metabolinei funkcijai, užtikrina kolageno sintezę. Papildus, skatinančius kolageno gamybą, reikėtų vartoti bent 3 mėnesius, tačiau geriausias rezultatas pasiekiamas ciklą tęsiant iki 6 mėnesių. Kodėl nepakanka 1 mėnesio? Nuolatinė netinkama mityba ir stresas bei vartojami vaistai ar neefektyvūs maisto papildai, taip išbalansuoja mūsų organizmą, kad neigiamų padarinių pašalinimui reikia daugiau laiko.

Tačiau vien maisto papildų vartojimas negali išspręsti sveikatos sutrikimų. Norint gražiai atrodyti ir gerai jaustis, būtina peržiūrėti savo darbo ir poilsio grafiką: 5 kartus per dieną valgyti pilnavertį ir subalansuotą maistą, dienos metu nuolat gurkšnoti vandenį, kad kūnas jo gautų po truputį, įgautų tam tikrą pulsaciją, ritmą. Nuo 23 val. iki 3-4 val. ryto reikėtų miegoti, nes tik tuo metu organizme gaminasi melatoninas, posmegeninės liaukos hormonas, kuris svarbus dienos metu gaminamo hormono kortizolio poveikio rezultatams sureguliuoti. Būtent šiu dviejų hormonų sintezė ir suderinamumas lemia mūsų sveikatos būklę.

Tik sveika gyvensena ir subalansuota mityba – reikiamas baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų ir mikro bei makro elementų kiekis užtikrina darną mūsų kūne.

Leave a Comment

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.