Aktorius D. Petkevičius nuo šiol rūko tik televizijos ekranuose

 

Žinomas aktorius Darius Petkevičius sako, kad cigaretė jam puikiai tinka tik įkūnijant blogiuko vaidmenis televizijos serialuose ar teatre. Kasdienybėje jo įvaizdis jau kurį laiką – priešingas. Net 25 metus negalėjęs atsisakyti cigaretės, išbandęs begales neveiksmingų būdų, aktorius galiausiai prieš Kalėdas metė rūkyti – rūkydamas, priduria su šypsena. Tiesiog vieną dieną pastebėjo, kad pamiršo rūkymą.


Populiarių serialų „Moterys meluoja geriau“, „Pasmerkti“ herojus teigia, kad jo draugystė su cigarete prasidėjo jaunystėje, kai jam buvo 19 metų, vos pradėjus dirbti scenos darbininku Juozo Miltinio teatre. Aplinkui daugelis kolegų, aktorių neįsivaizdavo nė dienos be cigaretės. „O jei dar kava ir cigaretė, tai derinys tobulas ir rytas pavykęs, – ironiškai prisimena aktorius. – Rūkymas visada turėjo asociacijų su menininkais, bohema, o juk ir aš norėjau tokiu tapti, tad paklusau madai ir ėmiausi cigaretės.“
Rūkymo laikotarpis užsitęsė, aktorius rūkė net 25 metus.
„Bandžiau mesti keletą kartų, bet ta priklausomybė tiek įtraukė, buvo velniškai sunku, jaučiau nikotino poreikį, neramumą, atsirado laisvo laiko, kurį reikėjo užpildyti kažkuo kitu. Seniau surūkydavau pakelį per dieną, o nustojus tai daryti atsirado vidutiniškai viena valanda paroje. Laisvą laiką, kurį skirdavau cigaretei, atidaviau šaldytuvo durų varstymui, ir tai akivaizdžiai pasimatė priaugtais kilogramais. Per daugelį metų buvo susiformavęs įprotis daryti pertraukas ir eiti parūkyti. Tad po pertraukos ir vėl grįždavau prie cigaretės“, – sako D. Petkevičius.
Kaip didžiausią priežastį, dėl kurios negalėjo mesti žalingo įpročio, aktorius įvardija stresą: „Darbas teatre ir televizijoje „kainuoja“ labai daug, scena yra negailestinga, jai privalai atiduoti visą save, turi visada būti pasitempęs, gebėti greitai spręsti problemas. Viskas susidėdavo ir siekdamas nusiraminti imdavausi cigaretės“.

 
Dovana sau gimtadienio proga

„Atrodo, jei esi žinomas ir matomas, tu visiems rūpi, bet iš tikrųjų taip nėra. Nuoširdžiai esi svarbus tik siauram ratui žmonių – šeimai, vaikams. Būtent vaikai ir buvo priežastis, dėl kurios po tiek metų rūkymo nusprendžiau keisti savo įpročius. Jie ilgą laiką jaudinosi dėl mano sveikatos, todėl pamaniau, kad mažiausia, ką galiu padaryti dėl jų – tai mesti rūkyti. Be to, tai buvo dovana sau 45-ojo gimtadienio proga“, – sako Petkevičius.
Vyras tikina, kad sunkiausia buvo nuspręsti, nuo ko pradėti, kokių veiksmų imtis, nes jau ne kartą buvo bandęs mesti, tačiau vis nepavykdavo. Išklausęs rekomendacijų, nusprendė išbandyti Suomijoje sukurtą medicinos priemonę „Acetium Lozenge“.
„Visada buvau skeptiškai nusiteikęs prieš medicinines priemones, tačiau nutariau, kad nieko neprarasiu pabandęs. Man patiko, kad aš ir toliau galėsiu tęsti savo rutiną, neturėsiu iš karto išmesti cigarečių pakelio ir vengti rūkančių žmonių, kad nereiks kęsti drastiškų nikotino trūkumo pasekmių. Mesiu rūkyti rūkydamas, velniškai įdomu, tad pradėjau savo misiją. Kiekvieną kartą prieš rūkydamas įsidėdavau „Acetium Lozenge“ pastilę. Pradžioje nieko ypatingo nepastebėjau, tačiau po mėnesio supratau, kad rūkau vis mažiau. O po dviejų mėnesių įvyko persilaužimas. Vienos dienos vakare susigriebiau, kad šiandien dar nerūkiau. Buvo keista, kad visiškai nejaučiau poreikio imtis cigaretės“, –  pasakoja D. Petkevičius.

 
Net maistas skanesnis

Rūkymo proceso metu su cigaretės dūmais į žmogaus seiles patenka didžiulis kiekis acetaldehidų, kurie didina priklausomybę nuo rūkymo ir yra labai kenksmingi žmonių sveikatai. „Acetium Lozenge“ pastilių sudėtyje esanti amino rūgštis L-cisteinas seilėse sujungia net 90% acetaldehidų ir pašalina juos iš organizmo. Pamažu mažėja rūkymo teikiamas malonumas.
„Acetium Lozenge“ neturi nikotino, nepasižymi jokiu šalutiniu poveikiu, be to, nereikalauja imtis drastiškų priemonių, pakanka tik noro atsisveikinti su priklausomybe ir kantrybės siekiant rezultato.  Vartojimas itin paprastas, reikia nepamiršti kaskart rūkant įsidėti vieną pastilę.
D. Petkevičius sako, kad metęs rūkyti jaučiasi daug geriau nei prieš tai. Aktorius pradėjo sportuoti, tapo energingesnis. „Kasdienius dalykus pamačiau visai kitaip, įprastas maistas tapo daug gardesnis, net įkvepiamas oras dabar visai kitoks.  Apie finansinę naudą aš net nekalbu, visi žinome, kiek rūkymas kainuoja. O svarbiausia, kad mano vaikai laimingi, ištesėjau jiems duotą pažadą ir tai padariau be jokio vargo“, – džiaugiasi aktorius.

 

www.acetium.lt